esmaspäev, 5. detsember 2016

Pühapäev ja esmaspäev

Teine kursuse päev - ehk pühapäev - algas õige vara. Nimelt oli õnneks kursuslaste seas veel üks linnuhuviline, kes nägi, kui ma suure kaameraga vaheajal kõiki puudel ja traatidel asuvaid linde sihtisin ning pakkus välja, et võib mulle väikse linnutiiru teha järgmisel hommikul. Ja nii saimegi 6 ajal kokku ja käisime instituudi linnaku ümbruses paar tundi ringi. Vara ärkamisega probleemi pole, sest ajavahe tõttu läheb nagunii uni varem ära.

Ka kõige väiksem põõsas sisaldas peotäit lifer'eid... Kellest osa õnnestus ka pildile püüda.

Suurmotmot Baryphthengus martii

Kilatuukan Ramphastos ambiguus

Koldsäälik Setophaga petechia (Dendroica petechia)
Ülejäänud linde võib siin albumis näha - see täieneb ka järgmistel päevadel. Lisaks nägin kraavis paari krokodilli (CTECis oli olnud mingi krokodillide paljundamise projekt, aga see oli läinud liiga kulukaks, ja siis neid enam ei paljundatud; näidatakse niisama rahvale).

On need siis troopilised või kodumaised...


Õhtul sõitsime bussidega La Fortunase, mis on natuke suurem (ja "turistikam") linn, ühtlasi meie ööbimispaigaks konverentsi ajal (kuigi konverents ise toimub ikka sealsamas CTECis). Alanud oli tohutu vihmasadu, ikka täielik padukas. Nüüd oleks kollasest kummijopest kasu olnud. Ega muud ei aidanud, hankisin kohe keskväljaku kõrval asuvast supermarketist vihmavarju. Sadu oli ikka selline, et lompidel polnud vahet. Läbimärjana jõudsin ööbimispaika, ja siis kohe ka paar tänavavahet keskväljakule tagasi, kust pidi väljuma buss welcome receptioni paika. Vastuvõtt ise oli tohutult lärmakas, sest tundub, et sel konverentsil kohtub aastast aastasse sama seltskond kes siis kohe agaralt oma vahepealseid teadussaavutusi asuvad üksteisele tutvustama - või muidu muljetama. Õnneks sai süüa ka. Ja siis uuesti linna tagasi, endiselt üsna märjana.

Ka ilma vihmata on siin troopiliselt niiske. Toas oli konditsioneerile (seda ma ei käivitanudki, ilma oli ka väga mugav temperatuur) ka niiskuse eemaldaja, mis paaritunnise töötamisega kogus toa õhust (ilma liialdamata!) pool ämbritäit vett. Aga ega ei saanud aru, et oleks midagi kuivemaks muutunud, ka voodilinad on soojalt niisked. Õnneks saab aknad lahti hoida, öösel õhk ka liigub ja sääski pole. Igaks juhuks on ka sääsepeletaja olemas.

Täna, esmaspäeval kogunesime hommikul 7.30 keskväljakule, kust bussid taas kolmveerandtunnise sõidu kaugusele CTECi vedasid. Ja siis oli päev otsa konverents - TDWG 2016. Posteri kohta justkui polnud mulle nimekirjas ette nähtud, sain siis ühe vaba pinna. Ja üllatus-üllatus - päevakava sirvides leidsin, et näe, mulle on hoopis suuline ettekanne pandud. Reedeks, õnneks.


Kommentaare ei ole: